Sport

tajming je sve!

5 legendarnih zamjena za pamćenje! Ovi nogometaši su ulaskom s klupe rušili velikane i donosili naslove!

Piše , Objavljeno

Najveće zamjene u povijesti nogometa. Ulaskom s klupe su riješili puno toga. Ne, ovdje neće biti zamjena kao što su Mohamed Kallon koji u prvom dodiru s loptom zabija gol za svoju momčad ili Shabani Nonda. Znamo da ti je znanje toliko veliko da se sjećaš tih aseva, ali ove zamjene su nešto uistinu posebno. Rušili su velikane, osvajali naslove, kidali rekorde. Nešto prekrasno.

Georginio Wijnaldum protiv Barcelone

Povratak iz snova. Večer iz snova Barcelona je ponižena, Liverpool je nadoknadio poraz iz prve utakmice te se provukao u finale, a sve zahvaljujući Kloppovoj pravovremenoj reakciji i uvođenju Wijnalduma na teren koji se savršeno snašao. Wijnaldum je zabio dva gola nakon što je ušao s klupe, Liverpool je pobijedio 4-0 i prošao je u finale.

Gini je tako postao prva zamjena u povijesti Lige prvaka koja je zabila 2 gola Barci. Aplauz.

Eder protiv Francuske

Cristiano Ronaldo je jako želio europski naslov, 2016. je hrabro i snažno vodio Portugal do finala, ali je u prvom poluvremenu tijelo posustalo i on je izvučen s terena zbog ozljede.

Eder, igrač koji nije zabio nijedan gol za Swansea, igrač koji je posuđen u Lille usred sezone je ušao u igru u finalu Eura 2016. godine i osigurao Portugalu europski naslov golom u 109. minuti. Hugo Lloris ništa nije mogao napraviti.

Junačina.

Gareth Bale protiv Liverpoola

Sjedio je na klupi. Možda najskuplja zamjena u svijetu nogometa. Nije mu išlo te sezone. A i dalje je lik koji je u tri finala zabio za Real – prvo u Kupu kralja, zatim u produžecima protiv Atletica 2014. godine i onda taj spektakularni gol, famozne škarice protiv Liverpoola. Činilo se da je Liverpoolu uništen europski san (iako je samo odgođen na godinu dana), a Bale je s razlogom osvojio nagradu Ferenca Puškaša, nagradu Uefe za najljepši gol sezone. A pomoglo je i to što je bio važan.

Mario Götze protiv Argentine

Njemačka je pobijedila Argentinu i to sve zahvaljujući Mariju Götzeu. Nije nikad ostvario prognoze kako će biti njemački Messi, ali je pravom Messiju porušio svijet kao kulu od karata i to sve nakon što je ušao s klupe.

Robert Lewandowski protiv Wolfsburga

Okej, kužimo da ovo nije jednako važna utakmica kao finale Eura, Lige Prvaka ili Svjetskog prvenstva, ali ovo je prokleti Lewandowski! Ne možeš imati članak o savršenim zamjenama bez govora o ovoj.

Poljak je ušao u igru odmah na poluvremenu, Pep Guardiola je gubio živce (kosu je davno izgubio) jer su gubili 1-0 od Wolfsburga. Lewa je ušao, došao, vidio, pobijedio.

Zabio je 5 komada. U jednom poluvremenu. Ne samo u jednom poluvremenu, već u manje od 9 minuta. Rekordi su pali – najviše golova kao zamjena u Bundesligi, najbrži hat-trick u Bundesligi (za svega 3 minute i 22 sekunde), najbrža četiri gola u Bundesligi (5 minuta i 42 sekunde) te najbržih 5 golova u Bundesligi (8 minuta i 52 sekunde.)