auf

Aubameyang kao Šuker – promašaj godine koji košta Arsenal europskog uspjeha

Piše , Objavljeno

Olympiacos je eliminirao Arsenal iz Europa lige i tako iznenadio nogometni svijet.

Arsenal je iz prvog susreta u Grčkoj imao prednost od 1:0. Grci su u Londonu nadoknadili razliku te su izborili produžetke koji su bili napeti. Pierre-Emerick Aubameyang je u 113. minuti utakmice zabio gol, činilo se da će biti junak, ali je obrana Arsenala u 119. minuti zaspala i El-Arabi je zabio za vodstvo Olympiacosa i, u tom trenutku, prolazak u osminu finala.

Trideset sekundi nakon isteka sudačke nadoknade, lopta se odbija do Aubameyanga koji mora zabiti za 2:2 i prolazak Arsenala. Ali… To se ne događa.

Najbolji igrač Arsenala ove godine (i možda jedan od trojice kompetentnih igrača Arsenala ove godine) tako od junaka postaje tragičar.

Arsenal pokušava spasiti sezonu, novi trener Arteta se nadao potencijalnom europskom uspjehu, ali Arsenal nije ni to zaslužio, pogotovo nakon ovakve utakmice i reakcija u obrani.

U raspucavanju jedanaesteraca naš najbolji igrač (i najgori predsjednik HNS-a) Davor Šuker je svojevremeno u dresu Arsenala u finalu Kupa UEFA pogodio – ali vratnicu.

Vieira je također kasnije promašio i Galatasaray je postao prvak. Ne vjerujemo da Šuker posebno pamti ovaj promašaj, ali navijači Arsenala ga pamte. Baš kao što će i ovaj Aubameyangov promašaj. Barem neko vrijeme. Dok ne dođu bolja vremena.